1. Dieta
Zaobserwowałam, że cera pięknie wygładza się, kiedy wprowadzam do codziennego menu jeszcze więcej warzyw i owoców. Wiosna to genialny okres na wypróbowywanie nowych roślinnych przepisów. Jednak samymi owocami i warzywami zdrowej cery nie zbudujemy.
warzywa, owoce, rośliny strączkowe, kasze, jajka, drób, ryby, oliwę z oliwek, wybrane przyprawy, ziołowe herbatki i dużo wody (czyli trochę jak w coraz modniejszej ostatnio diecie paleo, choć było to całkiem niezamierzone).
Wykluczyłam za to:
mleko i jego przetwory, cukier i wszelkie słodycze, czerwone mięso, produkty zawierające gluten zwłaszcza z mąki pszennej, sól i alkohol. Aha! No i zero kawy!
Oczywiście w ciągu tych kilku dni nie było mowy o jedzeniu żywności przetworzonej, więc żeby uniknąć stresu musiałam też przewidzieć więcej czasu na samodzielne przygotowanie posiłków.
Omlet z pomidorkiem i łososiem |
Przykładowe przepisy:
Śniadania
Zielona Sałatka
2. Codzienna pielęgnacja
Moja sprawdzona piątka do codziennej pielęgnacji:
1) Płyn do demakijażu dwufazowy od ORIFLAME
Oriflame Beauty Waterproof Eye Make-up Remover |
Kiedyś zmywałam makijaż oczu żelem podczas mycia twarzy. Zauważyłam jednak, że moje oczy często bywają zaczerwienione. Przyczyny oczywiście mogą być różne, ale warto podczas mycia potraktować oczy nieco troskliwiej. Demakijaż zaczynam zatem od przyłożenia do oczu wacików nasączonych płynem do demakijażu. Przytrzymuję je ok 10 sekund aż tusz do rzęs się rozpuści a następnie dokładnie ale bardzo delikatnie przecieram skórę wokół oczu. Ważne jest, aby zrobić to bardzo delikatnie, gdyż skóra w tym miejscu jest bardzo wrażliwa i łatwo ją podrażnić.
Po tym zabiegu pozostałe obszary na twarzy przecieram kolejnym wacikiem nasączonym płynem. Płyn zawiera glicerynę, która przywraca skórze odpowiedni poziom nawilżenia.
Po tym zabiegu pozostałe obszary na twarzy przecieram kolejnym wacikiem nasączonym płynem. Płyn zawiera glicerynę, która przywraca skórze odpowiedni poziom nawilżenia.
2) Żel do twarzy od ORIFLAME
Love Nature Cleansing Gel Tea Tree |
Pewna pani kosmetyczka podała mi kiedyś kilka cennych rad, co do mycia twarzy żelem:
Żel musi być dobrze spieniony.
Aby nie przenosić bakterii i zanieczyszczeń podczas mycia twarzy, każdy jej obszar należy myć oddzielnie albo inną częścią dłoni.
Aby nie przenosić bakterii i zanieczyszczeń podczas mycia twarzy, każdy jej obszar należy myć oddzielnie albo inną częścią dłoni.
Nie należy się spieszyć, ruchy powinno wykonywać się bardzo spokojnie, począwszy od szyi, idąc w górę po żuchwie, następnie krążenie na policzkach, wokół oczu i po czole, kończąc pociągłymi ruchami od środka czoła w kierunku węzłów chłonnych przyuszniczych.
3) Jednorazowe chusteczki higieniczne (do osuszania)
Po myciu twarzy nie należy wycierać ręcznikiem, ale jednorazową chusteczką higieniczną, która wchłonie wodę, ale nie podrażni skóry i nie zostawi na niej zanieczyszczeń, tak, jak ręcznik.
4) Tonik z wody destylowanej i olejku z drzewa herbacianego
Przepis od mojej pierwszej kosmetyczki: szklanka wody destylowanej + 15 kropli olejku z drzewa herbacianego.
Nalać troszkę toniku na lewą dłoń, zamoczyć opuszki prawej dłoni i delikatnie wklepać w skórę twarzy, szyi i dekoltu. Pięknie ujędrnia i uelastycznia skórę ;)
5) Krem nawilżający na dzień od NIVEA
NIVEA aqua effect |
Krem podobnie jak tonik nie wcieramy a wklepujemy opuszkami palców w skórę twarzy, szyi i dekoltu. Ten od NIVEA świetnie nawilża a przy okazji sprawia, że moja mieszana cera dłużej jest matowa. Kolejnym plusem tego kremu jest filtr UV.
Maseczka z glinki czarnej od AVON
Avon, Clearskin, Pore Penetrating, Black Mineral Mask |
- moje odkrycie ubiegłego roku! Dwa razy w tygodniu wykonuję ją wieczorem i jestem zaskoczona jej natychmiastowym efektem. Skóra jest wyraźnie oczyszczona, odżywiona i o wiele mniej się świeci przez kolejny dzień. Można oczywiście kupić w aptece glinkę w proszku i rozrobić z wodą samemu, ale ta jest gotowa i jakościowo niczym nie ustępuje tym aptecznym. Polecam!
3. Domowe SPA
Mój ulubiony w tym semestrze przedmiot to SPA Z ELEMENTAMI KOSMETOLOGII I MEDYCYNY ESTETYCZNEJ. Akurat w ubiegłym tygodniu poznaliśmy domowe sposoby na przygotowanie zabiegów odmładzających i rewitalizujących dla twarzy, które warto wykonywać 1-2 razy w tygodniu:
1) Peeling
Dla cery wrażliwej i naczynkowej:
peeling z płatków owsianych i soku z cytryny
- płatki owsiane zalewamy gorącą wodą i czekamy ok 10 min aż napęcznieją, skrapiamy sokiem z cytryny, mieszamy i masujemy skórę twarzy przez ok 5 min. Po tym zabiegu przynajmniej przez dobę nie powinno się wystawiać twarzy na długotrwałe działanie promieni słonecznych.
Domowy peeling można wykonać także z gruboziarnistego cukru brązowego i oliwy z oliwek. Zdaniem mojej nauczycielki naturalne produkty są o wiele bardziej odżywcze i skuteczne niż kosmetyki.
2) Maseczka z płatków owsianych, banana i oliwy z oliwek
Garść płatków owsianych zalej gorącą wodą i odczekaj aż napęcznieje. Połówkę banana rozgnieć dobrze drewnianym patyczkiem lub czystymi rękami. Dolej odrobinę oliwy z oliwek i wymieszaj wszystko dokładnie. Konsystencja ma być gęsta, aby nie spływała z twarzy. Nałóż maseczkę na twarz omijając okolicę oczu i ust i zetrzyj po 10 minutach, a następnie dokładnie opłucz twarz wodą. Uwaga! Po takim SPA płatki owsiane mogą być wszędzie! ;)
3) (auto)masaż twarzy
4. Redukcja stresu
5. Zdrowe nawyki codzienne:
- picie zielonej herbaty - 2-3 szklanki dziennie
- zmywanie make-up'u po powrocie z zajęć
- zasypianie przed północą
- częste picie wody mineralnej
Te wszystkie czynności mają znaczący wpływ na wygląd naszej skóry. Jak wprowadzić je w swoje życie, aby nie musieć o nich pamiętać i wyrobić sobie zdrowe nawyki? O tym już wkrótce :)
Bardzo wciągający wpis! Kilka zasad od razu wprowadzę w swoje życie!
OdpowiedzUsuń