Tematyka Bloga


Koncepcja Holistyczna traktuje człowieka jako nierozerwalną całość, spójny układ wzajemnie zależnych sfer: fizycznej, psychicznej, duchowej, emocjonalnej i społecznej. W praktyce oznacza to, że proces zachodzący w jednej ze sfer ma wpływ na pozostałe. Żeby cieszyć się zdrowiem, rozumianym jako pełen dobrostan, należy więc zadbać o harmonię pomiędzy tymi sferami. Od czego zacząć?> FIZJO <


PROMOCJA ZDROWIA

Nikt nie zadba o Twoje ciało tak dobrze, jak Ty sam. To Twój obowiązek. Świadomość na temat tego, co zdrowe niewątpliwie pomaga długo cieszyć dobrą kondycją fizyczną. W tym dziale piszę o tym jak i dlaczego powinniśmy dbać o swoje ciało zanim wystąpią dolegliwości oraz jak zapobiegać ich nawrotom. 

AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA i SPORT

Badania pokazały, że regularne podejmowanie aktywności fizycznej pomaga wyćwiczyć samodyscyplinę także w innych dziedzinach naszego życia. A to tylko jedna z korzyści wynikających z uprawiania sportu. Jeśli wciąż nie jesteś przekonany czy i jaka forma ćwiczeń jest dla Ciebie oraz jak bezpiecznie się za nią zabrać, być może w tym dziale znajdziesz odpowiedź... 

REHABILITACJA

Jeśli czujesz, że od dłuższego czasu jakaś część Twojego ciała niedomaga, nie czekaj! Nie licz na cudowne uzdrowienie, nie zrzucaj odpowiedzialności za ten stan na kogoś innego i przede wszystkim nie poddawaj się! Sprawdź czy jest coś, co już teraz możesz dla siebie zrobić, żeby poczuć się lepiej. Zbyt długie oczekiwanie w kolejce do dobrego specjalisty może pogorszyć Twój stan. 

MASAŻ

Masaże to ogromne błogosławieństwo dla ludzkiego ciała, ducha i umysłu. O ich wszechstronnym działaniu chyba nikogo nie trzeba przekonywać. Uzdrawiają, relaksują, upiększają, regenerują i przywracają wewnętrzną równowagę. W jaki sposób działają oraz jaki masaż wybrać dla siebie, aby odczuć najwięcej korzyści, dowiesz się z tego działu.

ODŻYWIANIE

Podobno jesteśmy tym, co jemy, warto więc wiedzieć, co zawierają spożywane przez nas pokarmy. Gdy jesteśmy tego świadomi, rozsądniej podejmujemy decyzję o tym, co zjeść. Ja wciąż uczę się, co i jak jeść, aby zachować dobre zdrowie, samopoczucie i wygląd. Swoją wiedzą chętnie dzielę się z Tobą w tym dziale. 

PRZEPISY

Zdrowe odżywianie wymaga czasu i wcześniejszego przygotowania. Nie zawsze jednak na sporządzenie posiłku mam tyle czasu, ile bym chciała. Chętnie testuję więc przepisy na zdrowe a jednocześnie szybkie, niedrogie i smaczne przekąski. Bazę sprawdzonych przepisów tworzę na łamach tego bloga. 

RELAKS

Na nasze zdrowie składają się nie tylko zachowania prozdrowotne, jak aktywność fizyczna czy zdrowe odżywianie, ale także odpowiedni wypoczynek i umiejętność radzenia sobie ze stresem. Kilka wskazówek w zakładce Relaks :)> HOLISTYCZNIE <

FIZJOCOACHING

Dać komuś zalecenia zdrowotne to jedno, ale nauczyć kogoś, jak wcielić je w życie i wytrwać w tej zmianie, to już zupełnie coś innego. A to właśnie ten punkt jest najczęściej przeszkodą w dążeniu do zdrowsze wersji siebie. I to jest właśnie moja misja. A wskazówki jak rozwijać się przez pracę z ciałem, znajdziesz właśnie w tym dziale.

FIZJOTERAPIA W PRACY / CORPORATE WELLNESS
Teksty do poczytania:
Praca biurowa - tutaj.

Praca fizyczna -  tutaj.


MOTYWATORY

Kilka mądrych prawd, które pomagają mi ruszyć z miejsca, wierzyć w siebie i działać.
Zajrzyj i sprawdź, czy poruszą też Ciebie!


PORADNIKI

Pod tym hasłem znajdziesz recenzje książek, nagrań, artykułów, które przyniosły pozytywne zmiany w różnych dziedzinach mojego życia. "Poradniki" czyli po prostu polecane przeze mnie źródła wiedzy, która rozwija.


> PRYWATNIE < 

RAPORT WDZIĘCZNOŚCI

...czyli to, co aktualnie dzieje się w moim życiu, co ma wpływ na moją satysfakcję, za co jestem wdzięczna i czym pragnę się z Wami podzielić ;)

POLECAM

Strony internetowe, na które warto zajrzeć. Wydarzenia, w których warto wziąć udział. Miejsca, które warto odwiedzić. I inne rzeczy, na które moim zdaniem warto zwrócić uwagę...

GÓRY
Fotorelacje z moich wypraw w ukochane góry.

miniMaLizm

Moje próby przejścia na minimalistyczny styl życia ;)

AWF
Tak było na studiach...Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...