czwartek, 6 października 2016

Masaż wyszczuplająco-modelujący

Masaże oprócz swojego leczniczego działania znalazły także zastosowanie w medycynie estetycznej. Jednym z takich zabiegów jest masaż wyszczuplająco-modelujący zalecany osobom dbającym o sylwetkę lub po gwałtownej utracie masy ciała. A jeśli to tylko "chwyt marketingowy" salonów odnowy biologicznej i SPA? Czy masaż może odchudzić? Na czym polega i jak działa masaż wyszczuplająco-modelujący?
DLA KOGO?

Ponieważ masaż wyszczuplająco-modelujący przyspiesza metabolizm, przez co ułatwia utratę nadmiernych kilogramów, zalecany jest szczególnie osobom będącym w trakcie oraz po kuracji odchudzającej. Jest on także wskazany dla kobiet, które po okresie ciąży borykają się z problemem nadmiernie rozciągniętej skóry a także dla osób po zabiegu liposukcji czy gwałtownej utracie masy ciała z powodu przebytej choroby. 


PRZY CZYM POMAGA?

- brak elastyczności skóry ciała
- brak jędrności w okolicach ud, pośladków, łydek, brzucha, talii czy ramion
- nierównomierna dystrybucja tkanki tuszczowej w ciele (np. obszerne łydki, a szczupłe ramiona)
- spowolnienie przemiany materii
- nadwaga, otyłość
- jako uzupełnienie kompleksowej kuracji odchudzającej
- utrzymanie szczupłej sylwetkiNA CZYM POLEGA ZABIEG?

Masaż wyszczuplająco-modelujący jest naturalnym masażem wykonywanym za pomocą rąk terapeuty a także przy użyciu tzw. bańki chińskiej. Od zabiegu antycellulitowego różni się intensywnością i głębokością stosowanych technik manualnych. Masaż ten działa bowiem głęboko na tkankę podskórną i mięśniową na powierzchni brzucha, pośladków, ud a nawet łydek i ramion w zależności od potrzeby osoby masowanej. Seria zabiegów składa się z dwóch części:
1. Wyszczuplającej (drenaż limfatyczny, stymulacja tkanki tłuszczowej)
2. Modelującej (bańka chińska, masaż izometryczny)
Masaż ten stosowany podczas kuracji odchudzającej nie jest w stanie zastąpić zdrowego odżywiania i systematycznych ćwiczeń - jest jedynie ich uzupełnieniem. Widoczny efekt uzyskuje się już po kilkunastu zabiegach stosowanych 2-3 razy w tygodniu. 


JAKIE SĄ EFEKTY?

- redukcja tkanki tłuszczowej
- przyspieszenie metabolizmu
- poprawa gospodarki wodno-elektrolitowej
- usuwanie toksyn z organizmu
- poprawa kształtu sylwetki
- pobudzenie pracy mięśni oraz lepsze ich ukrwienie i dotlenienie
- ujędrnienie skóry
- zmniejszenie cellulituJeśli w powyższym artykule nie znalazłaś/eś odpowiedzi na wszystkie swoje pytania związane z tym zabiegiem lub potrzebujesz indywidualnej konsultacji, napisz do mnie na adres: malwina.liszka@gmail.com

 A jeśli miałaś już okazję skorzystać z tego masażu u mnie, podziel się z innymi czytelnikami swoimi odczuciami i obserwacjami ;)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...