czwartek, 29 września 2016

Masaż antycellulitowy

Lipodystrofia popularnie zwana cellulitem to nie tylko defekt kosmetyczny ale przede wszystkim choroba metaboliczna tkanki podskórnej związana z nieprawidłowym rozmieszczeniem tkanki tłuszczowej i mikroobrzękiem. Często bywa to powodem kompleksów i unikania miejsc publicznych takich jak basen, sauna czy plaża. Istnieją jednak sposoby radzenia sobie z tym problemem. Chyba najprzyjemniejszym z nich jest masaż. Jak i dlaczego ten zabieg pomaga leczyć cellulit?




DLA KOGO?

Masaż antycellulitowy został stworzony przede wszystkim z myślą o kobietach, które borykają się z problemem cellulitu szczególnie przed menopauzą, kiedy metabolizm zwalnia a zachodzące w organizmie zmiany hormonalne powodują zmiany ukształtowania skóry czyli tzw. objaw „skórki pomarańczowej”* na powierzchni bioder, pośladków, brzucha, ud i ramion. Masaż ten sprawdzi się także u młodszych kobiet, ponieważ pierwsze objawy cellulitu pojawiają się czasami już w wieku pokwitania a często nasilają podczas ciąży (masaż wskazany po 3 miesiącu). Stosowanie masażu antycellulitowego szczególnie wskazane jest dla osób z zaburzeniami mikrokrążenia, metabolicznymi i hormonalnymi. Warto korzystać z tego masażu, jeśli prowadzi się statyczny (siedzący, stojący) tryb życia lub pracy, który predysponuje do pojawienia się cellulitu. Masaż antycellulitowy zalecany jest także mężczyznom z zaburzeniami hormonalnymi, otyłością i żyjącym w stresie, u których można zaobserwować pierwsze objawy lipodystrofii (cellulitu). 


PRZY CZYM POMAGA?

Masaż antycellulitowy jest metodą wspomagającą walkę z każdym rodzajem cellulitu: włóknistym, tłuszczowym, wodnym lub mieszanym na każdym etapie jego zaawansowania. Stymuluje mikrokrążenie, metabolizm i reguluje pracę układu hormonalnego. Pomaga w przypadku chorób współistniejących takich jak cukrzyca, otyłość czy choroby endokrynologiczne.


NA CZYM POLEGA ZABIEG?

Masaż antycellulitowy polega na opracowaniu obszaru brzucha, ud, pośladków, łydek a czasami także ramion. Rozpoczyna się od drenażu limfatycznego, który umożliwia usunięcie toksyn, usprawnia krążenie i zmniejsza zastój wody w organizmie. Podobnie jak w drenażu ściśle określony jest tu kierunek wykonywanych technik. Masaż wykonywany jest ręcznie przy użyciu olejków (najlepiej cytrusowych) lub preparatów o właściwościach antycellulitowych. Najlepszy efekt daje seria kilkunastu zabiegów wykonywanych przynajmniej dwa razy w tygodniu. Zabieg powinien być poprzedzony analizą rodzaju cellulitu, jego przyczyn i stopnia zaawansowania. Na tej podstawie można zaplanować terapię, ponieważ praca z cellulitem jest zawsze pracą wielopłaszczyznową obejmującą aktywność fizyczną, pielęgnację ciała, zmianę odżywiania i trybu życia. W zależności od tempa postępu, w trakcie trwania kuracji ustala się plan dalszego postępowania. 


JAKIE SĄ EFEKTY?

  • redukuje cellulit
  • aktywuje spalanie tłuszczu
  • poprawia kształt ciała i wyszczupla
  • zwiększa jędrność i elastyczność skóry i tkanki podskórnej
  • wygładza, poprawia napięcie skóry
  • przyspiesza przemianę materii 
  • wspomaga usuwanie toksyn z organizmu
  • ułatwia usuwanie złogów tłuszczowych z ciała
  • poprawia mikrokrążenie krwi w skórze
  • wyszczupla partie ciała objęte zabiegiem
  • poprawia nawilżenie i odżywienie skóry
  • wygładza nierówności w tkance podskórnej
  • przywraca równomierny koloryt skóry


*nierówna i pofałdowana powierzchnia, nieregularne zgrubienia, czasem bolesne podskórne guzki



Jeśli po przeczytaniu tego artykułu zastanawiasz się czy masaż antycellulitowy może pomóc rozwiązać Twój problem i potrzebujesz indywidualnej konsultacji, napisz do mnie na adres: malwina.liszka@gmail.com

A jeśli miałaś już okazję skorzystać z tego masażu u mnie, podziel się z innymi czytelnikami swoimi odczuciami i obserwacjami ;)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...