czwartek, 1 września 2016

Masaż klasyczny

Masaż klasyczny znany i stosowany jest chyba na całym świecie. To podstawowy zabieg, który znajdziemy w ofercie każdego gabinetu masażu. Korzystanie z niego przynosi ogrom korzyści zarówno dla ciała jak i umysłu. Czemu zawdzięcza on swoją popularność i skuteczność?
DLA KOGO?

Masaż klasyczny może być stosowany profilaktycznie u każdego, kto nie ma przeciwwskazań, zarówno u dorosłych, jak i dzieci. Szczególnie polecany jest osobom zapracowanym i zmęczonym, ponieważ pomaga odzyskać stan wewnętrznej równowagi. Wskazany także dla ludzi prowadzących aktywny tryb życia, którzy chcą się wyciszyć, odprężyć i zregenerować organizm po wysiłku. 


PRZY CZYM POMAGA?

Celem masażu klasycznego jest ogólna poprawa stanu psychosomatycznego osoby masowanej. Ten naturalny zabieg znajduje zastosowanie w profilaktyce wielu chorób. Doświadczony masażysta może wykryć niektóre zmiany chorobowe w tkankach podskórnych jeszcze zanim objawy zaczną być odczuwalne dla zainteresowanego. Regularne korzystanie z masażu klasycznego wzmacnia układ odpornościowy i naturalne siły samoregulacji organizmu. 


NA CZYM POLEGA ZABIEG?

Masaż klasyczny to naturalny zabieg manualny wykonywany na tak zwanym stole do masażu. Masaż ten polega na mechanicznej stymulacji tkanek organizmu za pomocą chwytów takich jak głaskanie, rozcieranie, ugniatanie, uciski, mieszenie, oklepywanie, wibracja i roztrząsanie. Masażysta używa w tym celu tylko i wyłącznie własnych dłoni. Zabieg wykonywany jest bezpośrednio na skórę masowanego. W celu poprawy poślizgu wykorzystuje się olejki, żele lub kremy do masażu.


JAKIE SĄ EFEKTY?

 • usuwa złuszczony naskórek 
 • usuwa wydzieliny gruczołów skóry (łój, pot)
 • usprawnia pracę naczyń krwionośnych i limfatycznych przyspieszając przepływ płynów
 • rozgrzewa masowany obszar ciała 
 • przyspiesza przemianę materii w komórkach
 • ułatwia rozprowadzenie substancji odżywczych po organizmie
 • usuwa z komórek zbędne produkty przemiany materii i toksyny
 • zapobiega powstawaniu zastojów i obrzęków limfatycznych
 • reguluje (pobudza lub obniża) pobudliwość zakończeń nerwów czuciowych skóry
 • przyspiesza regenerację mięśni i stawów po intensywnym treningu (ułatwia usuwanie kwasu mlekowego)
 • poprawia ogólne samopoczucieJeśli zainteresował Cię ten artykuł albo masz jakieś pytania odnośnie masażu klasycznego, zostaw komentarz poniżej :)
A jeśli zastanawiasz się, czy ten zabieg jest dla Ciebie, napisz do mnie na e-mail malwina.liszka@gmail.com

Następny artykuł o masażu już za tydzień w czwartek :)
Tekst opracowany na podstawie książki Adama Zborowskiego "Masaż klasyczny" oraz własnego doświadczenia.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...