niedziela, 19 lipca 2015

Minimalizm - wskazówki i inspiracje - cz. 1

Chyba oczywiste jest, że nie ma dwóch takich samych minimalistów. Nie ma złotego przepisu: rób to, a nie rób tego, by stać się minimalistą. Poniżej przedstawiam kilka  wskazówek i inspiracji, które pomogły mi wejść na drogę do minimalizmu.


Strony Leo Babauta'y:


Pisząc o wskazówkach i inspiracjach do wdrażania w swoje życie minimalizmu (czy też obcinania swojego życia do wersji minimalistycznej) nie sposób nie wspomnieć o stronach  mistrza minimalizmu Leo Babauty:

ZEN HABITS

MNMLIST

Żadnych zbędnych elementów. Żadnych reklam, odnośników i guzików. Tylko tytuły i treść. Czarno na białym. Kwintesencja. 

Polskie blogi o minimaizmie:


Droga do prostego życia

Kiedy postanowiłam zminiMaLizować swoje życie, w poszukiwaniu inspiracji trafiłam na bloga współtworzonego przez miłośników dobrowolnej prostoty - "Droga do prostego życia", a dokładniej trafiłam akurat na post: niejedna forma minimalizmu. Bloga tego redaguje kilka osób, więc łączy on różne podejścia do sprawy, a sam wpis "niejedna forma minimalizmu" z dobrze wyważonym dystansem ukazuje sedno sprawy. Z tekstem tym w jakiś sposób się utożsamiam a bloga będę regularnie obserwować, żeby bardziej wejść w klimat prostego życia, co i Wam polecam, bo przecież... "wystarczy mniej" :)


Droga do minimalizmu

To mój blog ulubiony! Numer jeden w tej tematyce. Jego autorka skradła moje serce od pierwszego zajrzenia. I nie potrafię powiedzieć czemu. Może to ta prostota przemawiająca ze strony... A może zjawiła się w odpowiednim miejscu o odpowiedniej porze - publikując post o minimalistycznej garderobie, kiedy ja akurat pakowałam się na wyjazd (a ci, którzy mnie znają wiedzą, że w pakowaniu się najbardziej nie znoszę pakowania się!). Od razu nawiązałyśmy kontakt przez Instagram i... tak Kasia nieświadomie została mają przewodniczką na drodze do minimalizmu.
Dziękuję!
Prosty blog

Prosty blog to blog autorki książki "Minimalizm po polsku". Książki nie czytałam, ale blog jest faktycznie prosty. Tak prosty, że początkowo trudno mi było się połapać co, gdzie, jak (prostsze są chyba tylko strony Leo Babauta'y ;) ). Bloga nie zgłębiałam jeszcze zbyt szczegółowo, ale czytając ostatnio wpis o odpuszczaniu i żegnaniu się z rzeczami przeczytałam takie oto zdanie: "Refleksja pierwsza: ubywa i ubywa, a nadal niczego nam nie brakuje. Ciekawe, prawda? "
No czyż to nie brzmi motywująco, dla kogoś, kto jest właśnie na etapie pozbywania się? :)
_ _ _ _ _

Wpis ze strony Leo Babauty:mnmlist : mniejPrzestań kupować niepotrzebne. 
Odrzuć połowę rzeczy, uczyć się zadowolenia. 
Ponownie zredukuj połowę. 
Zrób listę czterech istotnych rzeczy w twoim życiu, zrób pierwszą, przestań robić nieistotne. 
Usuń rozproszenie, skup się na każdej chwili. 
Odpuść przywiązanie do robienia i posiadania więcej.


Zakochaj się w mniej.

_ _ _ _ _


4 komentarze:

 1. Odpowiedzi
  1. Miło mi, że regularnie czytasz moje wpisy :)

   Usuń
 2. O kurczę, jak mi miło! Cieszę się, że mój blog trafił w Twoje gusta. Fajnie przeczytać słowa, że stałam się przewodnikiem po minimalizmie, mimo że nigdy nie aspirowałam do tej roli. Trzymam kciuki za Twoją drogę i będę pytać, jak postępy :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj bardzo trafił w mój gust :)
   Pytaj, pytaj - to mobilizujące ;)

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...