piątek, 7 lutego 2014

Kasza jaglana i płatki owsiane

Tym razem przedstawiam przepis na pożywne Śniadanko wg Beaty Pawlikowskiej. Jest to mój zdrowy sposób na dobre samopoczucie. W sam raz na zimowe poranki!


To Gorące Śniadanie jest źródłem węglowodanów złożonych, co oznacza, że zawarta w nich energia uwalniana jest powoli a więc przez kolejne 3-4 godziny czujemy się syci*.

Ponadto kasza jaglana ma chyba same plusy:
1. ma właściwości alkalizujące (tzn odkwasza organizm)
2. zawiera witaminy z grupy B oraz minerały: wapń, żelazo, potas
3. jest także źródłem białka* Zwróć uwagę, czy Twoja  przemiana materii jest bardziej węglowodanowa czy białkowo-tłuszczowa. Możesz to sprawdzić obserwując po jakim czasie od zjedzenia np kaszy z suszonymi owocami stajesz się głodny. Jeśli jest to tylko godzina, to znaczy, że do kaszy powinnieneś dodać orzechy, nasiona lub łyżeczkę masła lub oliwy, gdyż Twoja przemiana materii jest białkowo-tłuszczowa.Płatki owsiane z kaszą jaglaną, owocami i bakaliami


Jedyną wadą tego przepisu jest konieczność posiadania Parowaru. Jeśli jednak nie masz takiego sprzętu, nic się nie martw. Sprawdziłam, że ugotowanie tych składników w garnku nie zmienia za bardzo smaku całości, a jedynie zmusza do "dyżurowania" w kuchni w trakcie przyrządzania.


Gorąco polecam!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...