środa, 22 stycznia 2014

Zalety aktywności fizycznej - cz. II "Po kilku tygodniach"

Szukasz odpowiedniej formy aktywności fizycznej dla siebie. Eksperymentujesz. Basen? Rower? Joga? Zumba? Tenis? Jedno jest pewne - postanowiłeś regularnie się ruszać. Jeśli Ci się to udaje, gratuluję! Już możesz być z siebie zadowolony, a najlepsze dopiero przed Tobą!
Jeśli jednak coś wybiło Cię z rytmu lub jeszcze w niego nie wpadłeś, może potrzebujesz dowodów na to, że systematyczna aktywność, to nie strata czasu. I można to zaobserwować już po 2 - 3 tygodniach.

Co można zaobserwować? Przeczytaj poniżej :)W ubiegłym tygodniu mogłeś przeczytać o korzystnych zmianach w organizmie pojawiających się od razu po treningu. Tym razem przekonaj się jakie są:Wybrane korzyści z ćwiczeń widoczne już po kilku tygodniach:


1. Samodyscyplina – wdrażanie nawyku systematycznego ćwiczenia niewątpliwie ją wyrabia. Co więcej, badania wykazały, że regularne podejmowanie aktywności fizycznej pomaga wykształcić samodyscyplinę także w innych dziedzinach naszego życia(nauka, oszczędzanie pieniędzy). Warto pracować nad sobą kompleksowo :)

2. Zmniejszenie zmęczenia w czynnościach życia codziennego – już po paru tygodniach od wprowadzenia systematycznych treningów można zaobserwować, że mniej męczące staje się chodzenie po schodach, noszenie zakupów czy przekopywanie grządek. Zmiany te zauważą zwłaszcza osoby po 50 roku życia, dlatego w tym wieku też warto zacząć ćwiczyć!

3. Szybsza regeneracja – niezależnie od tego czy biegasz, pływasz, chodzisz na fitness czy podnosisz ciężary, jeśli systematycznie serwujesz organizmowi trochę zmęczenia, uczy się on szybszej regeneracji po każdym codziennym wysiłku. 

4. Elastyczność stawów i ogólna gibkość oraz zapobieganie urazom – dobrze przeprowadzone ćwiczenia rozciągające (np. stretching po bieganiu, joga) zwiększają elastyczność stawów i mięśni, a to z kolei zmniejsza ryzyko urazów takich jak skręcenia czy naderwania. 

5. Lepsza samoocena – kiedy zauważamy, że jesteśmy w czymś systematyczni, odczuwamy większe poczucie kontroli nad swoim życiem. Każde zwycięstwo nad wymówkami jest sukcesem. A jeśli do tego dochodzi poprawa wyglądu i samopoczucia, to satysfakcja i zadowolenie z siebie gwarantowane. Nieprawdaż? :)Ciąg dalszy już za tydzień...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...