czwartek, 15 września 2016

Masaż relaksacyjny

Masaż relaksacyjny cieszy się dużym zainteresowaniem nie tylko w obiektach typu SPA i Wellness. Naturalnie redukuje skutki stresu i zmęczenia w organizmie przynosząc odprężenie dla ciała i umysłu. A ponieważ masaż ten jest bardzo bezpieczny, jest to idealny zabieg (i pomysł na prezent) dla każdego. Na czym polega ten cudowny zabieg?
DLA KOGO?

Szczególnie zalecany osobom będącym pod wpływem chronicznego stresu, którym życie narzuca szybkie tempo i brak stabilizacji (miejsca i czasu pracy, zarobków, emocji), a zatem dziennikarzy, przedsiębiorców, freelancerów, służb mundurowych itp), Ponieważ masaż ten jest bardzo łagodny i bezpieczny, skutecznie poprawi samopoczucie osobom szukającym wyciszenia i odpoczynku od presji i obowiązków, a także twórcom z branży kreatywnej, którym do owocnej pracy niezbędny jest relaks (grafikom, programistom, pracownikom naukowym, architektom, artystom).  Idealny dla wszystkich, którzy chcą zwolnić tempo, nabrać dystansu, wyciszyć się i podarować swojemu ciału odrobinę biernej przyjemności. Jest to także świetny pomysł na prezent dla osób, które same nie mają czasu lub nawyku dbania o siebie (zwłaszcza zabieganych mam ;) ).


PRZY CZYM POMAGA?

Systematyczne zażywanie masażu relaksacyjnego wycisza i stymuluje przepływ energii w organizmie. Pomaga zadbać o równowagę ciała i umysłu lub zapobiec jej utracie. Poprawia samopoczucie w przypadku długotrwałego stresu czy depresji sezonowej. Obniża napięcie nerwowe, likwiduje sztywność mięśni, pogłębia oddech, usprawnia krążenie, pozwala ukoić zmysły, ułatwia zasypianie, wyzwala kreatywność i podnosi poziom endorfin we krwi, przez co może działać przeciwbólowo i rozweselająco.


NA CZYM POLEGA ZABIEG?

Masażysta za pomocą własnych dłoni wykonuje powoli i płynnie delikatne symetryczne ruchy głównie głaskania i rozcierania. Najlepsze efekty dalej masaż całościowy czyli obejmujący całe ciało, ale na życzenie osoby masowanej może być wykonywany tylko na plecach. W celu lepszego uzyskania efektu odprężenia, do zabiegu wykorzystuje się olejki aromaterapeutyczne o właściwościach relaksacyjnych. Niezwykle istotna jest tu także atmosfera, która pozwala oddalić się od trosk codzienności - muzyka relaksacyjna lub odgłosy natury, nastrojowe światło świec oraz harmonijny wystrój wnętrza zgodny z zasadami feng-shui.


JAKIE SĄ EFEKTY?

- głębokie odprężenie
- normalizacja napięcia mięśniowego
- podniesienie progu bólowego
- wyciszenie i ukojenie zmysłów
- usuwanie toksyn
- pogłębienie oddechu
- poprawa nastroju
- gładka i jędrna skóra
- poprawa koncentracji
- wzrost kreatywności
- lepsze radzenie sobie z emocjami
- lepsza świadomość swojego ciała i zdrowia
- uczucie wewnętrznej równowagi
- przypływ energiiJeśli lubisz korzystać z masaży dla relaksu, podziel się swoim doświadczeniem z innymi w komentarzu poniżej.
A może miałam okazję wykonać masaż właśnie Tobie? Będzie mi bardzo miło, jeśli zostawisz po sobie ślad w komentarzu. 

Zainteresowana/y masażem?
Pisz na e-mail malwina.liszka@gmail.comNastępny artykuł z serii MASAŻ już za tydzień w czwartek :)


4 komentarze:

 1. Oby wszyscy ludzie mieli czas i pieniądze. Byliby wtedy zdrowsi i szczęsliwsi a masażysci mieli by z tego wiele satysfakcji. Pozdrawiam
  http://szczecinmasaz.wixsite.com/masazjd/masaz-relaksacyjny

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że chodzi przede wszystkim o świadomość. Masaż to inwestycja w zdrowie - profilaktyka, uzdrawianie, harmonia... Im więcej osób jest tego świadomych, tym większa satysfakcja dla nas masażystów.
   Pozdrawiam Justyno :)

   Usuń
 2. bardzo mi się podoba wizja takieog masazu :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...