piątek, 18 grudnia 2015

Nowy projekt: FIZJOCOACHING

Uważam, że każdy z nas powinien wziąć pełną odpowiedzialność za swoje zdrowie. Nie każdy jednak ma do tego wystarczającą wiedzę. Dlatego staram się przekazać ją w taki sposób, aby wdrożenie zdrowych nawyków było łatwiejsze. Sposób ten nazwałam Fizjocoachingiem. Czym dokładniej jest fizjocoaching?
Z wykształcenia jestem fizjoterapeutą a z powołania trenerem. Temat szeroko pojętego (holistycznego) rozwoju osobistego pociągał mnie odkąd pamiętam. Myślę, że każdy z nas powinien czuć, iż ma kontrolę nad swoim samopoczuciem. Nie wystarczy jednak sama wiedza na temat tego, co jest zdrowe, a co nie. Aby prowadzić zdrowy styl życia, powinniśmy jeszcze znać siebie - swoje mocne i słabe strony oraz umieć na siebie wpłynąć za pomocą odpowiednich narzędzi (life coaching). Jestem przekonana, że tylko połączenie tych dwóch ścieżek da nam prawdziwie zdrowsze społeczeństwo. Tak zrodził się pomysł na Fizjocoaching.
Fizjocoaching to coaching zdrowego stylu życia łączący w sobie fizjoterapię, diet coaching, rozwój osobisty oraz odnowę psychosomatyczną. Pomaga on zrozumieć potrzeby naszego organizmu oraz stworzyć indywidualny plan działania, odpowiadający naszym możliwościom, niezależnie od etapu, z jakiego zaczynamy podróż ku zdrowszemu sobie. 
Fizjocoaching stanowi formę wsparcia na drodze do zmiany na trzech płaszczyznach: wiedzy, umiejętności i postaw. Korzystając z odpowiednich narzędzi w procesie fizjocoachingu możemy jasno określić swój cel, opracować strategię działania, znaleźć wewnętrzną motywację i sprostać wyzwaniom związanym z odżywianiem, wyglądem, aktywnością czy radzeniem sobie ze stresem i negatywnymi emocjami. 


Wykorzystując tzw "własne zasoby" człowieka fizjocoaching pozwala zidentyfikować i porzucić niezdrowe nawyki a wydobywając nasz wewnętrzny potencjał - wypracować nowe zachowania służące dobremu samopoczuciu. 


Cykl spotkań lub konsultacji umożliwia lepsze zrozumienie przebiegu indywidualnej zmiany w trakcie trwania procesu fizjocoachingu. Po zakończeniu umiemy samodzielnie radzić sobie w życiu codziennym w obszarze zdrowia. Dzięki temu zwiększa się pewność siebie oraz poczucie satysfakcji z własnych osiągnięć. Fizjocoaching gwarantuje partnerskie relacje oparte na poufności i zaufaniu.Ja, jako fizjocoach mogę:
- opracować dla Ciebie plan treningowy lub rehabilitacyjny
- pokazać Ci ćwiczenia i skorygować ich wykonanie przez Ciebie, 
- skonstruować dietę w oparciu o Twoje preferencje,
- a następnie pomóc Ci wdrożyć ją w życie codzienne,
- nauczyć Cię, jak skutecznie zrelaksować swoje ciało i umysł,
- zmotywować w chwilach zwątpienia.
- pomóc Ci znaleźć odpowiedź na Twoje pytania lub rozwiązanie Twojego problemu z zakresie szeroko pojętego zdrowia


Jeśli jesteś zainteresowana/y współpracą, napisz do mnie na adres:

malwina.liszka@gmail.comBrak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...