środa, 23 kwietnia 2014

Polecam: Blog Smakoterapia

Postanowiłeś zdrowo się odżywiać i okazało się, że musisz wykluczyć z menu nie tylko żywność przetworzoną i zawierającą konserwanty, ale także białą mąkę, mięso, nabiał oraz cukier. Nie wiesz co w takim razie masz jeść, a potrawy nie mają smaku? Uważasz, że nie da się tak żyć?
Zatem polecam Ci blog Smakoterapia - moim zdaniem najlepszą bazę zdrowych przepisów :)

Autorka założyła bloga, żeby zgromadzić w jednym miejscu swoje przepisy na zdrowe potrawy. Okazało się, że jej synek jest alergikiem a dotychczasowe jedzenie wcale nie jest takie zdrowe, jak myślała. Zgodnie z zasadą "jesteś tym, co jesz" postanowiła zmienić dietę. Unikanie niektórych produktów spożywczych a zastąpienie je innymi okazało się uzdrawiające. Tak powstała smakoterapia.


Autorka bloga - Iwona Zasuwa potrafi wyczarować naprawdę niesamowite potrawy z kaszy jaglanej. Oprócz tego w jej kuchni królują świeże warzywa i owoce ale do przygotowania smacznych potraw używa również innych (głównie bezglutenowych) kasz: gryczanej, quinoa, amarantusu, jęczmiennej a także orzechów, nasion, naturalnych olejów, jajek oraz od czasu do czasu sprawdzonych ryb i mięs.Unika za to wszelkich polepszaczy smaku, gotowej przetworzonej żywności, mąki pszennej i innych zawierających gluten, gotowych słodyczy i lodów, cukru, mleka i jego przetworów, sklepowych wędlin i wieprzowiny. Stroni także od mrożonek i potraw z mikrofalówki a zimą nie jada cytrusów i surowych produktów.

Na blogu można znaleźć przepisy z kuchni weretariańskiej i wegańskiej, bezglutenowej, beznabiałowej, bezcukrowej - w duchu clean eating. 

Polecam terapię smakiem: 2 komentarze:

  1. Polecam Ci też tego bloga, jeśli nie znasz, również bardzo fajne przepisy na zdrowe potrawy ;) http://www.lekkowkuchni.pl/

    OdpowiedzUsuń
  2. Tak, mam w obserwowanych i zaglądam również i tam po kulinarne inspiracje.
    Dzięki, że mi przypomniałaś, bo dawno tam nie byłam, a chętnie upichcę coś nowego i lekkiego :)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...